Підсумки ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності “Туризм”

15 – 17 травня в Національному університеті харчових технологій відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Туризм». Вдруге університет має честь приймати гостей з усіх куточків України. Цього разу заявки на участь подали 89 бакалаврів і 16 магістрів з 47 університетів, що готують фахівців для туристичної сфери.
До складу журі олімпіади увійшло 25 осіб, серед яких були кандидати наук, професори і декани факультетів, керівники туристичних підприємств.
На урочистому відкритті олімпіади студентів привітали проректор з науково – педагогічної та виховної роботи Лариса Арсеньєва, декан факультету готельно – ресторанного та туристичного бізнесу Віктор Доценко, директор департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Віталіна Мартиновська, а також Сергій Прядко, директор круїзної компанії «INFLOT – Україна», Анна Медвєдєва, директор управління по роботі з персоналом готелю Hilton Kyiv, Єркан Чавуш, генеральний директор туристичного оператора «Calypso tour.ua».
«Для кожної кафедри є великою честю організовувати ІІ етап студентської олімпіади Всеукраїнського рівня за спеціальністю свого профілю», – підкреслила у вітальному слові завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Дарія Басюк.
Протягом першого конкурсного дня учасники олімпіади виконували два типи конкурсних завдань: тести, які містили 50 питань на туристичну, географічну та економічну тематику, що спирались на програми базових дисциплін. У другому турі учасникам потрібно було запропонувати туристичний продукт для міжнародних туристів, а саме:сформувати маршрут і програму туру, забронювати раунд-тріп авіапереліт та проживання у готелі за допомогою сервісів Google та спеціальних програмних продуктів, розрахувати економічну ефективність запропонованого туру.
У вільний час у супроводі студентської ради факультету ГРТБ учасники олімпіади мали змогу познайомитись з визначними місцями столиці, побачити старовинні пам’ятки архітектури та відчути неповторну атмосферу травневого Києва.
На другий день студенти відвідали цікавий та захоплюючий майстер-клас, який підготувала команда готелю «Hilton Kyiv» на чолі з Анною Мєдвєдєвою. А члени журі познайомились з оригінальними аюрведичними стравами, які презентувала на майстер – класі викладачі і студенти кафедри технології ресторанної та аюрведичної продукції.
Чудовим продовженням програми стала екскурсія по Андріївському узвозу від доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу Тетяни Сокол.
Але всі, звісно, з нетерпінням очікували на оголошення результатів. І ось момент істини настав. За результатами двох турів переможцями ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Туризм» у 2018 році стали:
Студенти освітнього ступеню «бакалавр»:
І місце – Арутюнян Анна (Національний університет харчових технологій);
ІІ місце – Проскурова Надія (Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича); Шкафаровська Христина (Тернопільський національний економічний університет);
ІІІ місце – Заяць Зоряна (Національний університет водного господарства та природокористування); Малачли Олександра (Одеський національний економічний університет); Петренко Сергій (Черкаський державний технологічний університет);
Студенти освітнього ступеню «магістр»:
І місце – Полозенко Євген (Харківський торговельно-економічний інститут КНТЕУ);
ІІ місце – Петько Галина (Національний університет «Львівська політехніка»); Колісниченко Ганна (Національний університет харчових технологій»);
ІІІ місце – Насідка Аліна (Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького); Провотар Ярослава (Київський національний торговельно-економічний університет).
Головним призом за І місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Туризм» став сертифікат на подорож до Туреччини, яку переможцю подарував президент туристичної компанії «Calipso tour UA», пан Еркан Чавуш.
В якості призу за ІІ місце став сертифікат на оздоровчі процедури у СПА-центрі готелю «Hilton Kyiv». Круїзна компанія «INFLOT» надала фірмові рюкзаки для зручних подорожей, а компанія «Країна Юа» – подарункові сертифікати на подорож до мальовничих куточків України. Від Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України переможцям подарували скретч-карти світу, а також дизайнерські туристичні календарі.
Вітаємо переможців і бажаємо подальших успішних сходинок у професійній кар’єрі!

16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 17