Міжнародна діяльність кафедри туристичного та готельного бізнесу

Метою розвитку міжнародної діяльності кафедри є розширення напрямів співробітництва з вищими навчальними закладами, державними і недержавними організаціями зарубіжних країн, визначення стратегічних партнерів і реалізація спільних проектів у науковій та освітній діяльності, активізація грантової діяльності тощо.

2020

 • Кафедра долучилась до реалізації НДР за міжнародною програмою «Погляди студентів на перспективу забезпечення старості» спільно з колегами вузів-партнерів з Польщі, України, Литви, Росії та Грузії. Наукові публікації фінансуються Міністерством науки та вищої освіти Польщі за програмою 2019-2020 рр. згідно з проектом № 021/RID/2018/19 «Регіональна ініціатива передового досвіду». На актуальні питання: «Чому пенсіонери з Європи подорожують та насолоджуються життям? Чи дбає молодь про своє пенсійне майбутнє?» було отримано відповіді під час студентського опитування, результати якого оприлюднено у статті «Retirement Behavior Strategies: The Attitudes of Students from Poland and Ukraine Towards the Old-Age Risk» у журналі «Problems and Perspectives in Management» (Q3 Scopus).

 • 28 травня викладачі та студенти взяли участь у вебінарі від грузинського сомельє Ніно Какутя у рамках реалізації спільного проекту Міжнародного Чорноморського університету (Грузія) та Національного університету харчових технологій (Україна) під час проведення наукового фестивалю «ТУРФЕСТ – 2020», присвяченого 10-річчю кафедри туристичного та готельного бізнесу НУХТ.

 • 13 травня кафедра спільно з винзаводом «Shumi Winery» (Цинандалі, Грузія) організувала та провела вебінар «Вино та винний туризм у Грузії».

 • Участь студентів 2 курсу спеціальності «Туризм» у вебінарі «Migrant Workers in the Tourism Industry: The Impact of COVID-19», організованому Центром глобального розвитку (https://www.cgdev.org)

 • Участь студентів 1 курсу спеціальності «Туризм» у рамках вивчення дисципліни «Винний та гастрономічний туризм: досвід ЄС для України»  у вебінарі на тему «Як ми стикаємося з майбутнім гастрономічного туризму?», організованому UNWTO.

 • Участь студентів у семінарі «Management in VUCA days», проведеному віце-президентом з фінансів – Крістіаном Кауфманом з Нідерландського штабу Unilever.

 • 5 травня викладачі та студенти кафедри слухали відомих представників сфери гостинності Європи та світу під час вебінару під назвою «SME’s in the HTL-Sector facing the COVID-19 Crisis», який був присвячений розгляду питань подолання сектором «Гостинність, туризм та дозвілля» екзистенційної загрози COVID-19.

 • Участь 22 квітня у якості доповідача доцента кафедри Віктора Тринчука у V Міжнародній науково-практичній конференції «Філософсько-психологічні аспекти духовності в діяльності громадських організацій».
 • Кафедра долучилась до реалізації НДР за міжнародною програмою «Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу», кошти гранту C45/PV01/2019 Фундації лідерів змін м. Варшави та науковців з Батумського державного університету ім Шота Руставелі (Грузія), Жешівської політехніки ім. Ігнація Лукасевича (Польща) та Вільнюського університету (Литва). Проведено спільне соціологічне опитування та підготовлено фахові статті: Socialization of Organization Sustainable Development Based on the Principles of Corporate Social Responsibility  у журналі «Montenegrin Journal of Economics» (Q2 Scopus & WOS).

 • Університет виступає співорганізатором І Міжнародної науково-практичної конференції для студентів і молодих вчених «Сталий розвиток: погляд молоді» 27(28) лютого 2020 року разом з Україно-американським університетом Конкордія, Національним педагогічним університетом ім. М.П. Драгоманова, Асоціацією навчальних закладів України приватної форми власності, Університетом Конкордія Вісконсін (США), Журналом БЕСЛІ (США-Україна), Академією наук вищої школи України. Кафедра відповідальна за роботу секції «Сфера гостинності: сучасні підходи до забезпечення сталого розвитку».

2019

 • У грудні студенти ОПП «Туризм» долучились у якості респондентів до анкетування у рамках реалізації (грудень 2018-червень 2020) Міжнародного науково-дослідного проекту «Погляди студентів на перспективу забезпечення старості», який ініційований Марією Плонкою – професором кафедри управління ризиком та страхування Краківського економічного університету, й проводиться спільно з університетами Литви, Росії, Грузії та України.
 • 6 грудня у Львові відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Управління ризиком у фінансовому секторі». Доцент кафедри Віктор Тринчук долучився до організації та проведення заходу разом з Краківським економічним університетом, Лодзьким університетом та Національним університетом «Львівська політехніка» Під час роботи конференції презентовано доповідь на тему «Insurance as a risk management tool for tourism businesses».
 • З метою розвитку міжнародної діяльності кафедри, розширення напрямів співробітництва з вищими навчальними закладами Польщі 25-27 листопада пройшли стажування у Краківському економічному університеті в.о. завідувача кафедри Ірина Антоненко та доценти Тетяна Примак і Віктор Тринчук. Проведено зустрічі, налагоджено контакти й підписуються договори про співпрацю з факультетом туризму та рекреації Академії фізичного виховання у Кракові та кафедрою туризму та регіональних досліджень інституту географії Краківського педагогічного університету
 • У рамках реалізації проекту REV4.0 «Соціально-економічні наслідки четвертої промислової революції», що фінансується Міністром науки та вищої освіти Польщі за програмою «Регіональна ініціатива передового досвіду» доцент кафедри Віктор Тринчук прочитав лекцію у якості візит-професора Краківського економічного університету.
 • З 12 по 15 листопада доценти кафедри Катерина Верес та Єлизавета Музичка взяли участь у Міжнародному науковому стажуванні «Академічна доброчесність» у Вищому Духовному Семінаріумі у Варшаві UKSW.
 • Участь 16-18 жовтня у якості доповідача доцента кафедри Віктора Тринчука у 24 Міжнародній конференції «Restructuring management innovativeness and competitiveness in the face of changes» у Криниця – Здруй, Республіка Польща.
 • Участь 2-4 жовтня викладачів та студентів кафедри у 26 Міжнародному туристичному салоні “Україна” – UITM’2019.
 • У рамках Міжнародного наукового проекту «Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу», який фінансувався за кошти гранту C45/PV01/2019 Фундації лідерів змін м. Варшави з 8 по 16 червня відбувся візит доцента кафедри Віктора Тринчука до Батумського державного університету імені Шота Руставелі, Морського університету в Батумі, Кавказького університету, Сухумського державного університету, Міжнародного Чорноморського університету, Телавського державного університету та громадських організацій м. Тбілісі. Кафедра ініціювала підписання договорів про співпрацю, проведення спільних конференцій, наукових досліджень, написання статей.
 • З метою організації та проведення виробничої практики студентів на території Республіки Болгарія 12 червня підписано договір між НУХТ, «ТЕРА ТУР СЕРВИЗ» (м. Софія) для оволодіння сучасними формами і методами організації професійної діяльності в сфері обслуговування, ресторанного господарства, маркетингу, підприємництва, адміністрування і управління ресторанами.
 • Викладачі кафедри професор Ірина Антоненко та доценти Олена Розметова та Олена Харченко з 9 по 12 квітня брали участь в міжнародному стажуванні «Стратегічне партнерство України з ЄС у сфері освіти та науки» у Словаччині.Ознайомилися з особливостями організації освітнього процесу Пряшівського університету (м. Пряшів), Університету П.Й. Шафарика (м. Кошице), Центрально-європейського університету (м. Скалиця), Технічного університету (м. Кошице), відвідали Академію професійної освіти «Меркур» в туристичній дестинації Високі Татри.Також у рамках стажування 10-11 квітня викладачі взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Туризм XXI століття: глобальні виклики та цивілізаційні цінності», що відбулась у м. Пряшів. Під час роботи конференції обговорювались питання стратегічних напрямів і ключових трендів розвитку туризму ХХІ століття, використання методів Agile-менеджменту в туристичному бізнесі, стратегічного партнерства у сфері гостинності, інноваційних ресторанних технологій та багато інших.
 • Участь 27- 29 березня викладачів та студентів кафедри у 25 туристичній виставці UITT: «УКРАЇНА – Подорожі та Туризм».
 • 11 квітня у рамках 85-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті» кафедра організувала роботу підсекції «Організація готельного та туристичного обслуговування», у роботі якої взяли участь представники Факультету історії та географії Сучавського університету (Румунія).
 • У лютому завідувач кафедри Дарія Басюк та доценти Наталія Погуда та Тетяна Примак підготувли проект до програми Жана Моне «Using the best EU practices for the formation of sustainable tourism in Ukraine/ EUTour».

2018

 • З метою організації та проведення практики студентів на території Республіки Болгарія12 грудня підписано договір між НУХТ, «Т хотеле» (м. Варна) та «ТУРАЛ МЕНИДЖМЪНТ»для оволодіння сучасними формами і методами організації професійної діяльності в сфері туризму, готельного і ресторанного бізнесу, маркетингу, підприємництва, адміністрування і управління готелями та ресторанами.
 • 31 жовтня – 1 листопада завідувач кафедри Дарія Басюк взяла участь у роботі І Міжнародної науково-практичної конференції «Сталий розвиток туризму на засадах партнерства: освіта, наука, практика».
 • 25 жовтня завідувач кафедри Дарія Басюк та асистент Маріанна Маршаленко взяли участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Нематеріальна культурна спадщина як сучасний туристичний ресурс».
 • Участь 3 – 5 жовтня викладачів та студентів кафедри у 25 Міжнародному туристичному салоні «Україна» – UITM’2018.
 • З 9 по 16 вересня студентка 4 курсу спеціальності 242 «Туризм» Анна Арутюнян, переможниця ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади, з метою професійного стажування відвідала м. Кемер (Туреччина).
 • 12 вересня доцент кафедри Тетяна Мірзодаєва взяла участь у Міжнародному семінарі «Академічна доброчесність у вищій освіті: виклики та кращі практики» за участю директора Центру прикладної етики Fairfield University,професора Девіда Шмідта (David Schmidt) та професора факультету економіки цього університету Катрін Нантз (Kathryn Nantz).
 • 29 червня доцент кафедри Наталія Погуда взяла участь уII Міжнародній науковій конференції «Сучасні тенденції розвитку соціальної відповідальності бізнесу», Лісабон, Португалія.
 • 17 травня 2018 року на кафедрі туристичного та готельного бізнесу відбулася ІІ Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Практика і перспективи розвитку еногастрономічного туризму: світовий досвід для України».
 • 2 – 5 травня 2018 року завідувач кафедри Дарія Басюк взяла участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасний стан та перспективи розвитку туризму», яка відбулась у ЧТЕІ КНТЕУ та Сучавському університеті ім. Штефана чел Маре (Румунія). В університеті м. Сучави також було поведено Міжнародний симпозіум «Оцінка внутрішньої освіти: виклики та перспективи» спільно з Університетом Касабланки (Марокко).

2017

 • З 13 по 24 листопада доцент кафедри Любов Олександрівна Івченко брала участь у тренінгу за темою: «Organization of European education, Scientific projects and Publication activity» у CONSILIUM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ CLM Consulting у Варшаві.
 • Участь 14 листопада викладачів та студентів кафедри за підтримки Посольства Аргентини у семінарі Школи туризму «Відкрий Аргентину – 2017» в Аргентинському домі в Україні.
 • 24 жовтня студенти першого курсу спеціальності “Туризм” разом з доцентом кафедри  Тетяною Примак відвідали урочисте відкриття Школи туризму «Відкрий Аргентину – 2017».
 • Участь 25-26 жовтня завідувача кафедри Дарії Басюк у Міжнародній науково–практичній конференції – фестивалі «Нематеріальна культурна спадщина як сучасний туристичний ресурс: досвід, практики, інновації».
 • Участь 5-6 жовтня асистента кафедри Уляни Бігун в XVIІ Міжнародній науково-практичній конференції «Конкурентоспроможність національної економіки».
 • Участь 4-6 жовтня викладачів та студентів кафедри у Міжнародному туристичному салоні «Україна 2017».
 • Участь 3 жовтня викладачів кафедри Дарія Басюк та Тетяна Примак у Міжнародній конференції щодо вдосконалення методів статистики у сфері туризму.
 • 4 жовтня на VІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Управління туристичною індустрією: методологія і практика» виступила завідувач кафедри, виконавчий директор Асоціації сприяння розвитку винного та гастрономічного туризму в Україні Дарія Басюк.
 • Участь 29 – 31 березня викладачів та студентів кафедри у 23 Міжнародній туристичній виставці UITT «УКРАЇНА – Подорожі та Туризм».
 • 6 квітня у рамках 83-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті» кафедра провела підсекцію «Організація готельного та туристичного обслуговування».
 • 31 березня у рамках ділової програми 23-ї Міжнародної туристичної виставки UITT «УКРАЇНА – Подорожі та Туризм» відбувся круглий стіл на тему: «Сучасна система туристичної освіти в Україні», в якому з презентацію бакалаврських та магістерських програм університету у сфері обслуговування взяли участь завідувач кафедри Дарія Басюк.
 • З 4 по 8 лютого доцент кафедри Наталія Погуда пройшла Міжнародне стажування в Інституті міжнародної академічної та наукової співпраці, Польща на тему: «Етика та соціальна відповідальність в науці. Огляд основних правових та організаційних моментів навчання та проведення наукових досліджень».

2016

 • 29-30 вересня доцент кафедри Любов Івченко взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 15-річчю кафедри аграрного консалтингу та сервісу Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП).
 • У Грузії під егідою Всесвітньої туристичної організації ООН (UNWTO) з 7 по 9 вересня пройшла перша Глобальна конференція, присвячена розвитку винного туризму, у якій взяла участь Дарія Басюк – завідувач кафедри, виконавчий директор Асоціації сприяння розвитку винного та гастрономічного туризму в Україні.
 • Участь з 13 вересня викладачів та студентів кафедри в освітньому проекті Посольства Аргентини в Україні «Відкрий Аргентину».
 • Участь 30 березня викладачів та студентів кафедри у 22 Міжнародній туристичній виставці UITT «УКРАЇНА – Подорожі та Туризм».

2015

 • З 21 серпня по 03 вересня стажування студентки напряму «Туризм» Рябенької Анастасії у Hilton Batumi (Грузія).
 • Започатковано програму отримання подвійного магістерського диплому: національного – за спеціальністю «Туризмознавство» та європейського – за спеціальністю «Міжнародне управління» у Вищій Школі Менеджменту Охорони Праці в Катовіцах (Польща).

Переглянути інформацію щодо отримання подвійного магістерського диплому:

національного – за спеціальністю «Туризмознавство» та європейського – за спеціальністю «Міжнародне управління» у Вищій Школі Менеджменту Охорони Праці в Катовіцах (Польща).