Наукова робота студентів кафедри туристичного та готельного бізнесу

До наукової роботи кафедри залучаються студенти, котрі приймають активну участь у наукових конференціях, з’їздах та круглих столах за профілем кафедри.

Одним із основних напрямів підвищення наукового потенціалу кафедри є залучення молодих науковців до дослідження актуальних проблем, що пов’язані з основними напрямами наукової діяльності кафедри, весь комплекс якої спрямований на вирішення актуальних фундаментальних теоретичних та практичних питань розвитку галузі готельного та туристичного господарства.

Викладачі кафедри очолюють роботу студентських наукових гуртків: «Теорії і практики туристичної діяльності», «Туристично-рекреаційні ресурси України та світу», «Туристичного краєзнавства «Компас», «Активного туризму».

Студентські олімпіади
Студентські конференції
Конкурси наукових робіт

Студентські олімпіади

На кафедрі створені студентські наукові гуртки з туристичної та готельної галузі:

 1. Теорії і практики туризму;
 2. Туристично-рекреаційні ресурси України та світу (керівник Сологуб Ю.І.);
 3. Спортивний туризм (керівник Рудєв І. М.);
 4. Туристичного краєзнавства «Компас» (Верес К.О.).

За результатами науково-дослідної роботи наукових гуртків були підготовлені виступи на науково-практичних конференціях з наукового профілю кафедри та проведено фахові олімпіади.

14 – 16 травня 2019 року у НУХТ відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Туризм». За результатами презентації наукових досліджень студенти кафедри туристичного та готельного бізнесу посіли місця:

 • ІІІ місце – Король Мирослава (освітній ступінь “Бакалавр”);
 • І місце – Осітнянко Дар’я (освітній ступінь “Магістр”).

15-17 травня 2018 року на базі університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Туризм». Заявки на участь подали 89 бакалаврів і 16 магістрів із 47 університетів, що готують фахівців для туристичної сфери. За підсумками олімпіади студентка кафедри, освітнього ступеня «бакалавр», Анна Арутюнян посіла І місце, а студентка Колісниченко Ганна посіла ІІ місце відповідно до освітнього ступеня «магістр».

22-24 травня 2017 року на базі університеті відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Туризм».  У конкурсних змаганнях взяли участь  56 «бакалаврів» і 24 «магістри» з 33 ВНЗ України. За підсумками олімпіади студентка кафедри Діана Ковєшнікова посіла ІІІ місце та була нагороджена дипломом ІІІ ступеня.

11-13 травня 2016 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з туризмознавства, в якому взяли участь понад 60 студентів, що представляли 35 вищих навчальних закладів України. Студентки Чернякова Поліна (3 курс) та Рябенька Анастасія (4 курс) були нагороджені подяками за активну участь ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з туризмознавства. За результатами конкурсних випробувань студентка 4 курсу Рябенька Анастасія посіла 2 місце у номінації «Теоретичне конкурсне завдання».

Студентські конференції

Студенти взяли участь у наукових конференціях за профілем кафедри:

 • 84-ій науковій конференції молодих учених, аспірантів та студентів НУХТ «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті» у секції «Організації готельного та туристичного обслуговування» НУХТ, 2018 р.;
 • Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції “Практика і перспективи розвитку еногастрономічного туризму:  світовий досвід для України”, 17 травня, НУХТ, 2018;
 • Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасний стан та перспективи розвитку туризму», 2-4 травня 2018, м. Чернівці (Україна) – м. Cучава (Румунія);
 • III міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Маркетинг і менеджмент в системі національних і світових економічних інтересів», 19 січня 2018 року, Кривий Ріг, ДонНУЕТ ім. М. Туган-Барановського, 2018;
 • IV Міжнародній науково-практичній конференції “Регіональна політика: історія, політико-правові засади, архітектура, урбаністика”, 23 листопада 2018;
 • 83-ій науковій конференції молодих учених, аспірантів та студентів НУХТ «Наукові здобутки молоді -вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті» у секції «Організації готельного та туристичного обслуговування» НУХТ, 2017;
 • Научнаой конференции «Современные проблемы и перспективы развития» Współczesne problemy i perspektywy rozwoju, Warszawa, 2017;
 • XVІ Міжнародній науково-практичній конференції “Актуальні проблеми сучасної науки”, Харків, 2017;
 • 82-ій науковій конференції молодих учених, аспірантів та студентів НУХТ «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті» у секції «Організації готельного та туристичного обслуговування», НУХТ, 2016;
 • Міжнародній науково-практичній конференції студентів та молодих вчених «Інноваційні напрями розвитку освіти, сфери послуг і технологій», Луцьк, 24-25 березня 2016.

Конкурси наукових робіт

28 – 29 березня 2019 року – Вощана Марія, студентка 4 курсу спеціальності 242 «Туризм», зайняла 1 місце  з дослідженням «Чат – боти як засіб автоматизації роботи з клієнтами туристичної компанії» у ІІ турі Всекраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 242 «Туризм», який проходив у Харківському національному економічному університеті ім.С.Кузнеця. На другому турі було представлено 27 наукових робіт студентів  з різних регіонів України.

16 березня 2017 року – Опалько Марина, студентка 4 курсу спеціальності 242 «Туризм», зайняла 1 місце з дослідженням «Автоматизація управління туристичним підприємством» у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, який проходив у Львівському інституті економіки і туризму.. На другому турі було представлено 18 наукових робіт студентів з різних регіонів України.

2013 рік – Миць Юлія нагороджена дипломом ІІІ ступеня за представлену наукову роботу у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук з напряму «Туризм».

2012 рік:

 • Швед Тетяна нагороджена дипломом ІІІ ступеня за представлену наукову роботу на тему: «Розрахунково-графічне дослідження сучасного стану туристично-рекреаційного потенціалу України: регіональний аспект (на прикладі Чернівецької області)» у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук з напряму «Туризм»;
 • Маршаленко Маріанна зайняла ІІІ місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук з напряму «Готельне господарство».

Студентські нагороди

3 грудня 2018 року відбувся фінал Студентського стипендіального конкурсу «Майбутнє туристичної галузі України», організований Національнийм туристичним оператором «Travel Professional Group». Організаційно-методичне забезпечення Конкурсу здійснював Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. За успішний виступ й представлення своєї роботи студенти кафедри нагороджені дипломами – Дар’я Іванова за класичність у розробленні туристичного продукту, Олександра Хотієва за просування історичної спадщини України.

7 грудня 2017 року на базі Київського національного торговельно-економічного університету відбувся ІІ тур конкурсу студентських наукових робіт стипендіальної програми «Майбутнє туристичної галузі» з TPG. За підсумками конкурсу студентка 5 курсу спеціальності «Туризм» Чернякова Поліна виборола ІІ місце та була нагороджена іменною стипендією.

18 листопада 2017 року студенти 4 курсу спеціальності 242 «Туризм» НУХТ взяли участь у професійному конкурсі «Career factory» від відомої туристичної компанії «Join up!», де змагались зі студентами гуманітарних факультетів та географічного факультету КНУ ім Т Шевченка. Команда НУХТ представила інноваційну технологію просування туристичного продукту та зайняла призове (друге) місце серед 8 команд, а також отримала чудові призи від туроператора.

У травні 2015 року в готелі Hilton Kyiv відбувся творчий професійний конкурс, де студенти факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу нашого університету презентували свої інноваційні ідеї. За результатами участі у заході, однією з переможців конкурсу стала студентка 3 курсу напряму підготовки «Туризм» Анастасія Рябенька. За рішенням керівництва мережі Hilton Worldwide, Анастасії була надана можливість з 21 серпня по 3 вересня 2015 року пройти стажування у різних департаментах готелю Hilton Batumi (Грузія): Front office, Reservations, Food&Beverage (Restaurant Pelion, Nephele Sky Bar, Tandila Lobby Cafе, Kitchen, Banqueting, Room Service), Reservations. Після завершення стажування студентка отримала відповідний сертифікат від готелю Hilton Batumi та супровідний лист до цього сертифікату.

Студентські заходи

28 листопада 2018 року – відбулась зустріч студентів з  директором  туристичної ІАТІ – компанієї Крістіна Чалишкан.

23 листопада 2018 року – відбулась зустріч студентів з виконавчим директором мережі ресторанів «Песто – кафе» -Андрієм Магалецьким.

13 листопада 2018 року – відбулась зустріч майбутніх фахівців туризму з директором круїзної компанії «ІНФЛОТ» Прядком Сергієм Івановичем. Студенти 3 курсу кафедри туристичного та готельного бізнесу взяли участь в обговоренні перспектив розвитку круїзного туризму в Україні та світі та одержали можливість дізнатися найцікавіше з перших уст, адже зустріч проходила з туроператором по круїзах «Ін флот Круїз енд Феррі Україна».

29 жовтня 2018 року – на кафедру туристичного та готельного бізнесу НУХТ завітав Червінський Олександр – Scrum Master в продуктовій IT компанії Hubber. Захопленню сучасними технологіями e-commerce гостя передували диплом менеджера туристичного бізнесу, 9 років досвіду роботи у туристичному бізнесі, зокрема, досвід розвитку туристичних агентств, розробки і розвитку франшиз для туристичних агентств.

14 жовтня 2018 року – студенти 3 курсу Національного університету харчових технологій спеціальності «Туризм» обговорили можливі варіанти закордонної подорожі з генеральним директором дочірнього підприємства чеського туроператора «Максіматур» Валерієм Гавриленко.

3 – 5 жовтня 2018 року – студенти 1 – 2 курсів спеціальності «Туризм» та викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу факультету ГРТБ Національного університету харчових технологій відвідали 25 Міжнародний туристичний салон «Україна» – UITM’2018, що традиційно проходить у м. Києві.

27 вересня 2018 року – у рамках святкування Дня туризму для мабутніх фахівців було організовано зустрічі з їх колегами, які вже зробили успішну кар’єру у туристичному бізнесі: Валерієм Кузнєцовим – директором туристичної компанії «Віза ленд», Софією Срібною – начальником відділу продажів готелю «IBIS», Поліною Черняковою – заступником директора з продажів та маркетингу American medical center, Дариною Шурдою – провідним менеджером компанії TPG. Також відбулася зустріч з представниками провідних київських готелів: «Президент – готель», готель «Hilton» та туристичної компанії «Profiteam».

20 вересня 2018 року – для четвертокурсників спеціальності «Туризм» було організовано зустріч з керівником відділу управління персоналом та тренінгів мережі готелів Reikartz Hotel Group п. Іриною Магалецькою. Пані Ірина розповіла про історію створення першої та найбільшої української готельної мережі, основні суборенди готельного та ресторанного бізнесу, діяльність туристичної компанії Reikartz, стандарти обслуговування та корпоративні правила поведінки.

12 вересня 2018 року – провідний спеціаліст ТОВ “Тропікана тревел” Тетяна Шалунова провела для студентів 3 курсу спеціальності 242 “Туризм” майстер-клас на тему “Запорука успішної роботи турагента – захопленння своєю професією!”.

31 березня 2017 року – у рамках ділової програми 23-ї Міжнародної туристичної виставки UITT «УКРАЇНА – Подорожі та Туризм» відбувся круглий стіл на тему: «Сучасна система туристичної освіти в Україні», в якому з презентацію бакалаврських та магістерських програм нашого університету у сфері обслуговування взяли участь завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу д.е.н., доцент Басюк Д.І. та голова Студентської ради факультету ГРТБ Цишек Олена.

28 березня 2017 року – на кафедрі туристичного і готельного бізнесу відбулась зустріч студентів 4 курсу з керівником агенції страхової компанії “PZU” Україна Олександрою Гудковою. В зацікавленій бесіді про стан, особливості і перспективи туристичного страхування прийняли участь біля 60 майбутніх бакалаврів напрямку “Туризм”.

13 жовтня 2016 року – у Національному університеті харчових технологій відбулася зустріч студентів 3 та 4 курсів спеціальності «туризм» з представником туристичної компанії  «KrainaUa» Володимиром Стрєльцовим, який розповів студентам про туристичну компанію «KrainaUa»,  особливості роботи туристичного бізнесу в Україні.

27 травня 2016 року – студенти 1 – 2 курсу відвідали готель Hilton м. Київ. Навчальну екскурсію провели співробітники готельного та ресторанного комплексу готелю. Студенти оглянули номерний фонд і інфраструктуру готелю.Студенти пройшли експрес майстер – клас від директора з персоналу, Анни Медведєвої.

Організовано відвідування студентів лекцій провідних науковців та практиків, зокрема:

31 березня 2016 року – Поповича Сергія Івановича, завідувача кафедри туризму Національного університету фізичного виховання і спорту України, кандидата історичних наук, Голови правління Всеукраїнської асоціації екскурсоводів, Члена президії Туристичної асоціації України, Члена правління Ліги екскурсоводів м. Києва, який прочитав лекцію на тему: «Туристичний потенціал України та перспективи його використання».

26 квітня 2016 року – Джуана Сарменто (Університет Мінью, Португалія) на тему: «Tourism, Water and Resorts».

17 травня 2016 року – Дмитра Сидоренка – президента «Асоціації сомельє України», який ознайомив студентів з основними правилами дегустації та особливостями роботи сомельє.