Відбулась міжнародна конференція щодо вдосконалення методів статистики у сфері туризму

3 жовтня 2017 року викладачі кафедри туристичного та готельного бізнесу Дарія Басюк та Тетяна Примак взяли участь у Міжнародній конференції щодо вдосконалення методів статистики у сфері туризму, організованій Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
Розвиток туризму в Україні передбачає вдосконалення методів статистики у цій сфері. Для стратегічного планування та розвитку важливо знати не лише кількість виїздів та в’їздів в Україну, але й мету подорожі, чи залишались на ніч у місті туристи, кількість залишених грошей в місті перебування та інші деталі. Також важливо вдосконалити збір та обробку даних щодо внутрішньодержавного туризму. Про обмін досвідом, кращі світові практики у туризмі, використання мобільних даних для статистики туризму, а також запровадження системи Сателітного рахунку говорили на Міжнародній конференції щодо вдосконалення методів статистики у сфері туризму.
З вітальним словом до усіх присутніх звернулись Максим Нефьодов — Перший заступник міністра економічного розвитку й торгівлі України, Бека Джакелі — Старший офіцер інституту Європи Всесвітньої туристичної організації (ЮНВТО) та Іван Ліптуга — радник Першого віце-прем’єр-міністра України — міністра економічного розвитку й торгівлі України, президент Асоціації “Національна туристична організація”.
На Конференції був присутній Джон Кестер, директор зі статистики, тендецій та політики програм ЮНВТО, який розповів про міжнародний досвід впровадження Сателітного рахунку. Про основні засади державної політики в статистиці в сфері туризму розповів голова Держстату України Ігор Вернер. Він також повідомив, що у 2018 році буде запущено пілотний проект щодо обліку туристів на базі сателітного рахунку в галузі туризму в Україні.

22221550_1114361742032261_3766163436936893153_n