Визначено переможців ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Туризм»!

14 – 16 травня в Національному університеті харчових технологій відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Туризм». Уже третій рік поспіль університет має честь приймати гостей з усіх куточків України, серед них цьогоріч були 55 бакалаврів і 22 магістрів з 34 університетів, що готують фахівців для туристичної сфери.
До складу журі олімпіади увійшло 16 осіб, серед яких кандидати та доктори наук, професори і декани факультетів.
На урочистому відкритті олімпіади студентів привітали директор Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Оксана Сердюк, проректор з наукової роботи НУХТ Олександр Шевченко, заступник декана факультету готельно–ресторанного та туристичного бізнесу Наталія Бондар, Антоніна Форостяна, менеджер по персоналу готелю «Hilton Kyiv», Олена Бойко, співзасновник туристичної компанії «Тревел профешнал груп», Тетяна Крилова, менеджер по персоналу туроператора «Coral Travel», Андрій Тичина, головний редактор Національного туристичного порталу Zruchno.Travel, керівник Клубу мандрівників «НавколоUA».
«Для кожної кафедри є великою честю організовувати ІІ етап студентської олімпіади Всеукраїнського рівня за спеціальністю свого профілю», – підкреслила у вітальному слові завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Дарія Басюк.
Учасники олімпіади виконували два типи конкурсних завдань: тести, які містили 50 питань на туристичну, географічну та економічну тематику, що спирались на програми базових дисциплін.
У другій частині учасникам-бакалаврам серед запропонованих двох турів необхідно було розрахувати їх вартість та, спираючись на точку беззбитковості, обрати оптимальний для впровадження туристичним оператором. Разом з тим, на основі оцінки тенденцій продажів екстремальних та культурно-пізнавальних турів здійснити прогноз реалізації на 2019 рік та оцінити вплив найкращого туру на ефективність роботи туристичного підприємства.
У свою чергу, перед студентами-магістрами було завдання обрати найкращі умови договору франшизи для туристичного агента, враховуючи план продажів та комісійну винагороду кожного з них. Також, спираючись на критичний обсяг реалізації та рентабельність франшизи, потрібно було оцінити доцільність співпраці за новою угодою.
У вільний час у супроводі студентської ради факультету ГРТБ учасники олімпіади мали змогу познайомитись з визначними місцями столиці, побачити старовинні пам’ятки архітектури та відчути неповторну атмосферу травневого Києва. А члени журі ознайомились з технологією виробництва парфумів, яку презентувала на майстер–класі студентка кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів НУХТ Лаура Овакімян, а також самостійно виготовити власний аромат.
Другого дня студенти відвідали цікавий та захоплюючий майстер-клас, який підготувала команда готелю «Hilton Kyiv» – лідери готельної галузі України..
Але всі, звісно, з нетерпінням очікували на оголошення результатів. І ось момент істини настав. За результатами двох турів переможцями ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Туризм» у 2019 році стали:
Студенти освітнього ступеню «бакалавр»:
І місце – Сафонова Віолета Сергіївна (Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця);
ІІ місце – Нестеренко Ольга Анатоліївна (Національний університет біоресурсів і пиродокористування України); Гільманова Марина Юріївна (Київський національний торговельно-економічний університет);
ІІІ місце – Король Мирослава Володимирівна (Національний університет харчових технологій); Криницька Діана Василівна (Тернопільський національний економічний університет); Загура Ольга Петрівна (Київський національний університет ім. Т.Шевченка).
Студенти освітнього ступеню «магістр»:
І місце – Осітнянко Дар’я Олексіївна (Національний університет харчових технологій);
ІІ місце – Проскурова Надія Борисівна (Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича);
ІІІ місце – Левченко Анастасія Сергіївна (Харківський національний університет міського господарства ім. Бекетова).
Головним призом за І місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Туризм» став сертифікат на рекламний тур до Туреччини, який переможцю подарувала компанія TPG.
Вітаємо переможців і бажаємо подальших успішних сходинок у професійній кар’єрі!